Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!

"K i M" z siedzibą w Czarnkowiu /k. Połczyna Zdroju,

specjalizuje się w przetwórstwie ryb morskich i słodkowodnych oraz ich sprzedaży na rynku europejskim i aktualnie na polskim. Konfekcja,...

Towary handlowe – mrożone – to ryby całe, tusze, filety i porcje. Aby uzyskać aktualną ofertę prosimy o kon...

Rybka na obiad, śniadanie czy przyjęcie - znajdziesz tutaj przepisy na każdą okazję!

...

Historia firmy

Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "K&M" Sp. C. W.Kruk, A.Madej Czarnkowie 60, 78-552 Kluczewo powstało w maju 1996 roku. Firma przejęła obiekt wraz z wyposażeniem po Firmie Zagranicznej "POLPRODUCT". "K&M" otrzymało tak jak poprzednicy uprawnienia eksportowe na ryby świeże i mrożone oraz filety świeże i mrożone. Zakład opierał się głównie na surowcu importowanym, sandaczu.

 

W 2000r. zmienili się udziałowcy i firma przyjęła nazwę Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe "KiM" Sp.C. W.Kruk, M.Kruk Czarnkowie 60, 78-552 Kluczewo. Zmienił się też asortyment przerabianego surowca. Zakład przestał bazować wyłącznie na sandaczu. Wprowadzono dorsza oraz inne ryby morskie i słodkowodne np. flądra, śledź, okoń, płoć. Rozszerzono też asortyment produkcji o różne postacie fileta, bloki, płaty. Wyprodukowany towar sprzedawany jest głównie do państw UE i Szwajcarii.

 

W roku 2006 do spółki doszli nowi udziałowcy: Andrzej Krysa i Grażyna Samul-Krysa, którzy po wykupieniu udziałów poprzednich właścicieli zostali nowymi właścicielami przedsiębiorstwa.

 

Zakład jest pod doraźnym nadzorem Inspekcji Weterynaryjnej i spełnia wymagania Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej z 11 lutego 1999r. w sprawie szczegółowych warunków weterynaryjnych wymaganych przy produkcji lub przechowywaniu niektórych środków spożywczych pochodzenia zwierzęcego oraz Dyrektywy 93/491/EEC.